Tesla Bitcoin ile bir ilki başardı

0

Tesla Bitcoin

Otomotiv sektörüne öncülük eden Tesla, kripto para sektöründeki yatırımıyla gündeme geldi. Tesla Bitcoin ile araç satışından daha fazla gelir elde etti.

Tesla Bitcoin ile ne kadar gelir sağladı?

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, uzun süredir kripto para piyasasına yakınlığıyla da biliniyor. Hatta daha önce Musk’ın Bitcoin’in kurucusu Satoshi olduğu bile iddia edilmişti.

Özel bir yatırım şirketi Wedbush Securities’in paylaştığı bilgilere göre Tesla, araç satışından elde ettiği kârın daha fazlasını Bitcoin ile elde etti. Tesla, daha önce yaklaşık 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımı yapmıştı. Bu satın alımdan bu yana Bitcoin’in değerinde ise yüzde 48’den fazla bir yükseliş yaşandı.

Wedbush Securities’e göre Tesla’nın Bitcoin’den elde ettiği gelir çok kısa bir sürede 1 milyar doları geçti. Bu da Tesla’nın 2020 yılındaki elektrikli araç satışından elde ettiği kârdan daha fazla geliri Bitcoin ile elde ettiğini gösteriyor.

2020’de 500 binden fazla araç teslimatı yapan Tesla’nın kârı yalnızca 721 milyon dolar seviyelerinde kalmıştı. 2019 yılında ise 826 milyon dolar seviyelerinde kâr elde etmeyi başarmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>