Tesla boya atölyesi kuruyor

0

Tesla boya atölyesi

Elektrikli araç sektörünün önde gelen markası Tesla boya atölyesi kuruyor. Bu atölyenin dünyanın en gelişmiş boya atölyesi olacağı belirtiliyor.

Tesla boya atölyesi Berlin’de kuruluyor

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, katıldığı bir poadcast yayınında şirketin gelecekteki çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. Musk, Tesla’nın planları hakkında oldukça iddialı konuştu.

Musk, bir süredir inşası devam eden Berlin’deki Gİgafactory tesisine yönelik gelecek planlarını konuştu. Musk buradaki üretim tesisinde kurulacak boya atölyesinin, dünyanın en gelişmiş boya atölyesi olacağını söyledi. Ayrıca buradaki atölye tamamlandığında, Freemont ve Şangay’daki fabrikalar için de kurulum çalışmalarına başlanacağını söyledi.

Musk, Tesla’nın en iyi renklere sahip olması için bu atölyenin kritik bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Berlin’deki fabrika tamamlandığında, ilk olarak Model Y isimli SUV araçların üretimine başlanacak. Musk boya atölyesinde özel renkler ve üç boyutlu renk efektleri kullanabilecek. Bu renklerin yaklaşık maliyetinin 55 dolar olacağı, araçların fiyatını ise 550 dolar civarında artıracağı belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>