Tesla çalışanı delinmiş pillerin fotoğrafını paylaştı!

0

Tesla çalışanı

Eski bir Tesla çalışanı, şirketin Model 3 araçlarında kullandığını iddia ettiği hatalı pillerin fotoğraflar paylaştı. Tesla çalışanı, şirketin güvenlik politikalarını uymadığını söyledi.

Eski Tesla çalışanı için dava açıldı

Son dönemde Tesla’nın başı eski çalışanları ile çok sık derde giriyor. Bu kez Martin Tripp isimli Tesla!nın eski bir çalışanı, şirketin yaptığı hata uygulamaları fotoğraflarla Twitter üzerinden paylaştı. Martin Tripp, Tesla’nın Model 3 araçlarında delinmiş ve hatalı olan pillerin kullanıldığını iddia eden bir tweet yayınladı.

Tweet’lerine devam eden Tripp, daha sonra depolamanın ısı kontrollü depolarda yapılması gerekirken, açık otoparklarda ve kamyonlarda yapıldığını iddia ettiği bir fotoğraf paylaştı.

Tesla sözcüsü TechCrunch’a verdiği demeçte, bu iddiaların yanlış olduğunu ve Tripp’in güvenlik konusunda bir bilgisinin olmadığını söyledi. Herhangi bir Model 3 aracında hatalı veya yanlış bir pil kullanılmadığını belirtti.

Ayrıca bu iddiaların ardından Tesla, Tripp’e 1 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Bu iddiaların şirketin çalışmalarını sabote etmek amacıyla yapıldığı iddia edildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>