Techinside Google News
Techinside Google News

Tesla’ya Çin’den büyük tepki!

Tesla, Çin'deki 1 milyon aracı fren arızası nedeniyle geri çağırdı; Kullanıcılar boykotta!
- Advertisement -

Tesla, Çin’deki 1 milyon aracı fren arızası nedeniyle geri çağırdı; Kullanıcılar boykotta!

ABD merkezli otomotiv firması Tesla, Çin’de bulunan ve sayısı 1 milyonu aşan otomobilini bir frenleme arızası ve hızlanma sorunu yüzünden araçlarını geri çağırıyor. Piyasa düzenlemesi için devlet idaresine yapılan başvuruya göre , sorun araçların rejeneratif fren sistemini içeriyor. Geri çağırma, bir sürücü gaz pedalına uzun süre bastığında araçların yeterince uyarı vermeyebileceğini ve bunun kaza riskini artırabileceğini söylüyor. 

Araç sahipleri, kablosuz bir yazılım güncellemesiyle düzeltilmesi beklenen onarımlar hakkında bir bildirim alabilecekler

Ülkede bulunan tüm modellerini geri çağırma kararının sebebinin frenleme sisteminden şikayetçi olan Çin Devlet Piyasa Düzenleme İdaresi yatıyor. Geri çağırma Ocak 2019-Nisan 2023 tarihleri arasında ülkede satılan yaklaşık 1,milyon 104 bin 622 elektrikli otomobilde bulunan yenilenebilir frenlenme sisteminin onarılması gerekiyor. Bu araçlar, Model S, Model X ve Model 3 araçlarının yanı sıra 12 Ocak 2019 ile 24 Nisan 2023 arasında üretilen yerli Model 3 ve Model Y araçları içeriyor. Şirket, hataları kablosuz yazılım güncellemeleriyle düzelteceğini açıkladı.

Bu olaylardan öncesin de Çin’de mevcut frenleme hatası ile gündeme gelen firma, bir kişinin frenler yüzünden yaşadığı bir trafik kazası yüzünden boykot edilmişti. Şimdi ise araçların toplanması araç sahiplerinin boykot etmelerine sebep oldu.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir