Tesla çip sıkıntısına rağmen 300 bin araç üretecek

0

Tesla çip sıkıntısı

Tesla çip sıkıntısına rağmen bu yılın ilk dokuz ayında 300 bin üretimi geçecek. Tesla’nın üretimde ve teslimatlarda önemli bir ivme yakalamış durumda.

Tesla çip sıkıntısına rağmen üretimini artırıyor

Tesla Inc’in Şangay fabrikasının, küresel bir yarı iletken kıtlığına rağmen, Temmuz-Eylül çeyreğinin sonundaki teslimat planıyla sınırlandırılan yılın ilk dokuz ayında 300 bin araba üretmesinin beklendiğini söyledi.

Fabrika, Almanya ve Japonya dahil olmak üzere iç ve dış pazarlar için elektrikli Model 3 sedan ve Model Y spor araçları üretiyor. Çin Binek Araçlar Birliği’nden alınan verilere göre, ilk sekiz ayda fabrikadan birçoğu ihracat için olmak üzere yaklaşık 240 bin araç sevk edildi. Tesla, fabrikanın üretimiyle ilgili ise ayrıntıları açıklamadı.

Ağustos ayında Tesla’nın fabrikasının bulunduğu bölgeden bir yetkili, bu yıl 66 bin 100’ü ihracat olmak üzere 450 bin araç üretilmesinin beklendiğini söyledi.

Ayrıca Tesla, ülkede veri güvenliği ve müşteri hizmetleri şikayetleri nedeniyle kamuoyu denetimiyle karşı karşıya olduğu için Çin’deki yasal ve dış ilişkiler ekipleri için yöneticiler işe alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>