Tesla dev şarj istasyonu kurdu

0

Tesla dev şarj istasyonu

Şangay’da Tesla dev şarj istasyonu açtı. Bu istasyonda toplam 72 şarj cihazı, elektrikli otomobillerin şarj edilmesini sağlayacak.

Tesla dev şarj istasyonu kurdu

Elektrikli otomobillerinin yanı sıra şarj istasyonlarıyla da yenilikçi çözümlere imza atan Tesla, yeni bir şarj istasyonu tesisiyle gündeme geldi. Tesla, Şangay’da dev bir şark istasyonu açtı.

Elektrikli otomobillerin şarj edilmesi için kurulan bu şarj istasyonunda, toplamda 72 adet şarj cihazı bulunuyor. Tesla’nın bu yeni tesisinde, V2 teknolojisi kullanılmış. V2, V3 teknolojisine kıyasla biraz daha uzun şarj süresine sahip diyebiliriz.

Çin’de elektrikli araçların çok popüler olması, şimdiye dek 20 binden fazla Model 3’ün satılması, Tesla’nın Şangay’da böyle bir yatırım yapmasında önemli bir rol oynadı.

Ayrıca Tesla, Şangay’da bulunan Gigafactory 3 tesisinde 23 binden fazla elektrikli aracın üretimini gerçekleştiriyor. Şangay’da üretilen araçların bir kısmı ihraç edilirken, bir kısmı ise iç piyasada satılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>