Tesla Dogecoin ödemelerini kabul ediyor

0

Tesla Dogecoin ödemelerini kabul ederek, kripto para alanında hareketlenmek istiyor. Bazı ürünler artık Dogecoin ile satın alınabiliyor.

Tesla Dogecoin ödemeleri için harekete geçti

Web sitesine ve CEO Elon Musk’ın tweetine göre Tesla, müşterilerin Dogecoin kullanarak belirli ürünleri satın almalarına izin veriyor.

Artık Cyberwhistle 300 doge (58 dolar), Giga Texas Belt Toka 835 doge (161 dolar) ve Cyberquad for Kids 12.020 doge veya 2.320 dolar karşılığında satın alınabiliyor.

Musk, Mayıs ayında Bitcoin’e kıyasla kripto para biriminin potansiyel “verimliliğini” tartıştıktan sonra, Dogecoin ile ilgilendi. Ardından Aralık ayında şirketin “Doge ile bazı ürünleri satın alınabilir hale getireceğini ve nasıl gittiğini göreceğini” duyurdu.

Tesla, Şubat 2021’de otomobilleri için ödeme olarak Bitcoin’i kabul etti. ancak Bitcoin’in çevresel etkisini gerekçe göstererek iki aydan kısa bir süre sonra bunu durdurdu. Şimdi ise Tesla Dogecoin ödemelerini kabul ederek, kripto para ile satışlarını büyütüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>