Techinside Google News
Techinside Google News

Tesla elektrikli kamyonet hedefini açıkladı          

Tesla elektrikli kamyonet konusundakihedefini açıkladı. Tesla, yılda 500.000 adede kadar Cybertruck elektrikli kamyonet üretmek istiyor.
- Advertisement -

Tesla elektrikli kamyonet konusundakihedefini açıkladı. Tesla, yılda 500.000 adede kadar Cybertruck elektrikli kamyonet üretmek istiyor.

Tesla, yılda 500.000 adede kadar Cybertruck elektrikli kamyonet üretmek istiyor. Araç için ilk müşteriler ise önceden sıraya girenler olacak ve 2023’ün sonuna kadar araç alacak

Tesla’nın yıllık hissedarlar toplantısında CEO Elon Musk, yalnızca Roadster’ı 2024’te üretme planlarından bahsetmekle kalmadı, aynı zamanda Cybertruck elektrikli kamyonetine de değindi. Roadster aslında birkaç yıl önce tanıtıldı, ancak satışlar henüz başlamadı.

Tesla elektrikli kamyonet hedefini resmi olarak paylaştı

Tesla, kapı kolları olmayan bir elektrikli aracı bir kez daha ortaya çıkardı. Yatırımcı toplantısının yapıldığı binanın yanında Cybertruck’ın üretim öncesi bir versiyonu sergilendi. Fotoğrafta kapı kollarının olmaması dışında siyah aynalar ve ön camın sol direğinin yanında devasa bir silecek görebilirsiniz.

Teslimat tarafında, ilk müşteriler bu yıl bitmeden Cybertruck’a sahip olabilecekler. Üretim tamamen hızlandırıldığında, şirket yılda 250.000 ila 500.000 elektrikli kazma üretmeyi planlıyor.

Elon Musk, şirketin yeni elektrikli otomobilini bizzat kendisinin süreceğini belirtti. Tesla şefi, Cybertruck’ın isteğe bağlı aksesuarlarla bir karavana dönüştürülebileceğini de kaydetti. Bu, CEO’nun bir yatırımcının şirketin seyahat arabasını piyasaya sürme planları hakkındaki sorusuna verdiği yanıttı.

Tesla Cybertruck modeliyile çok fazla dikkatleri üzerine toplamış ancak bunun üretimi konusunda önemli sorunlar yaşamıştı. İlk seri üretimin hattan çıkışı hakkında çeşitli söylentiler vardı ancak üretici firma bu konuda bir hayli yön vermiş olacak.

Aşağıdaki video ile Tesla Cybertruck hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:05:09

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir