Tesla elektrikli kamyonun görüntüsünü yayınladı

0

Elektrikli araç üreticisi Tesla, bu alanda kimsenin girmeye cesaret edemediği “kamyon” konusuna el atacağını bir süredir belli ediyordu.

Ağır yükleri çok uzak mesafelere taşımak zorunda olduğu için yüksek güç üretecek motora ve uzun mesafede şarj sorununu yok edecek çözümlere ihtiyaç duyan elektrikli kamyonlar, otomotiv endüstrisinin cesaret edemediği bir konu olarak biliniyordu.

Ancak Elon Musk bu kez çok ciddi olduğunun altını çiziyor. Elektrikli araçlar konusunda devrim yaratan Tesl şimdi bir elektrikli kamyon görüntüsü yayınladı. Daha önce Tesla’nın bir pick up mı yoksa tır mı üreteceğine dair belirsizlik varken ve medya elektrikli bir tırdan önce bir pick-up’ın üretileceğini düşünüyordu. Dolayısıyla Elon Musk’ın bir tır görüntüsü paylaşması büyük sürpriz oldu.

Elon Musk TED söyleşisi sırasında altını çizdiği yeni elektrikli tır Tesla Semi’nin sürüş performansının ise “spor otomobil” gibi olacağını vurgulayarak ayrıca merak uyandırdı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>