Tesla enerji depolama sektöründe rekor kırdı

0

Tesla enerji depolama

Elektrikli araç sektöründe büyük bir başarı yakalayan Tesla enerji depolama sektöründe de rekor kırdı. Tesla, tarihinin en iyi dönemini geçirdi.

Tesla enerji depolama faaliyetleri ile büyüdü

İlk etapta elektrikli araç sektörüyle tanınan Tesla, otomotiv şirketi olmanın çok daha ötesine geçmiş durumda. Birçok yenilikçi alanda faaliyet gösteren şirket, enerji depolamada da başarıya ulaşıyor.

2020 yılı üçüncü çeyrek verilerini açıklayan Tesla, enerji depolamada 750 MWh’lik kapasiyeye ulaştığını açıkladı. Tesla bu istatistikleriyle 2019 yılı üçüncü çeyreğine kıyasla 2 katı kapasiteye ulaşmış oldu.

Megapack gibi büyük ölçekli enerji depolama sistemleri bu başarıda büyük bir paya sahipken, Powerwall ürünü de önemli bir paya sahip oldu. Özellikle Kaliforniya elektrik şebekesindeki dengesizlikler nedeniyle kullanıcılar, evler için enerji depolama sağlayan Powerwall ürününe büyük bir rağbet gösterdi.

Üçüncü çeyrekte 8.36 milyar dolarlık ciroya ulaşması beklenen şirket, tahminlerin ötesine geçerek 8.77 milyar dolar ciroya ulaştı. BU da 2019 yılına kıyasla yüzde 392luk bir artış anlamına geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>