Tesla Fremont fabrikası için yasak geldi!

0

Tesla Fremont

Koronavirüs yasaklarına uymayan Musk, Tesla’nın halen üretimine devam etmesini istiyordu. Ancak eyalet yönetiminden Tesla Fremont fabrikası için yasak geldi.

Tesla Fremont fabrikası üretimi durdurmak zorunda

Daha önce koronavirüsle ilgili çok sakin açıklamalar yapan Elon Musk, eyaletin uyguladığı yasaklara rağmen üretimlerine devam edeceklerini duyurmuştu. Muks, Tesla fabrikasında gerekli önlemleri aldıklarını ve durumu kontrol ettiklerini söylemişti.

Musk, ulaşımın öncelikli bir sektör olduğunu ve üretime devam edeceklerini açıklamıştı. Ancak eyalet yönetiminden Tesla’ya üretimlerini durdurması için bir kez daha uyarı geldi. Yapılan bu uyarı kapsamında, Tesla’ya otomobil üretme ve teslimat yapma gibi konularda herhangi bir izin verilmeyeceği belirtildi.

Yapılan bu açıklama sonrasında, Tesla’nın hisselerinde ise yüzde 9 oranında bir düşüş yaşandı. Tesla’nın çalışanların maaşlarını ödemeyebilmek için asgari operasyonel faaliyet göstermesi beleniyor. Bu da Tesla’nın üretim sayısının çok düşük seviyelerde olacağı, hatta durma noktasına geleceği anlamına geliyor.

Yesla’nın yeni Model Y aracının üretimlerinin Fremont fabrikasında yapılıyor olması, otomotiv devini teslimatlara yetişmekte zor durumda bırakabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>