Techinside Google News
Techinside Google News

Tesla FSD yazılımı nedeniyle araçlarını geri çağırıyor

Tesla, Tam Kendi Kendine Sürüş (FSD) Beta yazılımını güncellemek için 362.000'den fazla ABD aracını geri çağıracak.
- Advertisement -

Tesla, ABD’li düzenleyicilerin sürücü destek sisteminin trafik güvenliği yasalarına yeterince uymadığını ve kazalara neden olabileceğini söylemesinin ardından Tam Kendi Kendine Sürüş (FSD) Beta yazılımını güncellemek için 362.000’den fazla ABD aracını geri çağıracak.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Tesla yazılımının bir aracın “hız sınırlarını aşmasına veya kavşaklardan yasa dışı veya öngörülemeyen bir şekilde geçmesine izin vermesinin kaza riskini artırdığını” söyledi.

Tesla, NHTSA’nın analizine katılmadığını ancak nihayetinde güvenlik kurumunun Ocak ayı talebini kabul ettiğini söyledi. Elektrikli araç üreticisi daha önce, diğer güvenlik sorunları ve geri çağırma talepleri nedeniyle bekleyen bir dizi Tesla sondası bulunan NHTSA ile çatışmıştı.

Tesla hisseleri yüzde 5,7 düşüşle 202,04 dolardan kapanan Tesla, kablosuz (OTA) yazılım güncellemesini ücretsiz olarak yayınlayacak. Tesla, geri çağırma sorunuyla ilgili olabilecek herhangi bir yaralanma veya ölümden haberdar olmadığını söyledi. Otomobil üreticisi, 18 garanti talebi olduğunu söyledi.

Geri çağırma, FSD Beta yazılımı veya bekleyen kurulum ile donatılmış 2016-2023 Model S ve Model X araçları, 2017-2023 Model 3 ve 2020-2023 Model Y araçları kapsıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir