Tesla güneş enerjisi sektöründen çekiliyor mu?

0

Tesla güneş enerjisi

Tesla güneş enerjisi sektöründe SolarCity adı altında faaliyetlerini sürdürmekteydi. Zor günler geçiren Tesla güneş enerjisi sektöründe ciddi bir küçülmeye gitti.

Tesla güneş enerjisi sektöründe küçülüyor

Özellikle Model 3 üretiminde hedefini tutturmakta zorlanan Tesla, zor günler geçiriyor. Hatta 3600 kişinin işten çıkarılma kararı da büyük bir yankı uyandırmıştı. Bu durum sadece otomotiv şirketini değil, alt kuruluşlarını da etkiliyor. Bunlardan biri olan ve güneş enerjisi sektörüne yönelik faaliyet gösteren SolarCity, Tesla ile birlikte zor günler geçiriyor.

Tesla, ekonomik yükünü azaltmak amacıyla şirketin 9 eyalette bulunan 14 adet tesisini kapattı. Toplamda ise 60 adet tesisin faaliyetlerini devam edeceği belirtildi. Yani Tesla’nın bu alanda ciddi bir küçülmeye gittiğini söyleyebiliriz. İşsiz kalan bu tesis çalışanlarının geleceği hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ayrıca şirketin satışlarında önemli pay sahibi olan, yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Home Depot ile olan ortaklığına son verildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>