Tesla güvenlik kodu üreticiler ile paylaşılacak

0

Tesla güvenlik kodu

Otonom araçların güvenliği için Tesla güvenlik kodu diğer şirketlerle paylaşılacak. Böylelikle isteyen üreticiler, Tesla’nın güvenlik kodunu kulalnabilecekler.

Tesla güvenlik kodu standart haline gelebilir mi?

Otonom araç sektöründe üreticilerin en çok zorlandığı konuların başında güvenlik önlemleri geliyor. Üreticiler, henüz herhangi standardı olmayan bu konuda kendi yazılımlarını geliştiriyor. Tesla, güvenlik konusunda tüm üreticilerin iş birliği içinde çalışabilmesi için kendi güvenlik kodunu paylaşma kararı aldı. Böylelikle üreticiler beğendikleri takdirde Tesla’nın güvenlik kodunu, kendi araçlarına ekleyebilecekler.

Şirketin CEO’su Elon Musk, bunun otonom araçların güvenliği için çok önemli olduğunu söyledi.

Eğer bu güvenlik kodu diğer otomobil üreticileri tarafından kullanılırsa, Tesla gayri resmi bir standart oluşturmuş olacak. Güvenlik kodunu kullanan şirketler, sıfırdan güvenlik yazılımı geliştirmek ile uğraşmayarak, hem zaman hem de maddi avantaj sağlayabilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>