Tesla güvenlik sorunları nedeniyle araçlarını çağırıyor

0

Tesla güvenlik sorunları

Tesla güvenlik sorunları nedeniyle araçlarını geri çağırıyor. Geri çağrılan araç sayısı 475 bini geçmiş durumda.

Tesla güvenlik sorunları nedeniyle önlem alıyor

ABD yol güvenliği düzenleyicisi, Tesla Inc’in arka görüş kamerası ve çarpma riskini artıran bagaj sorunlarını çözmek için Model 3 ve Model S’den 475 binden fazla elektrikli otomobilini geri çağırdığını söyledi.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), ABD elektrikli araç üreticisinin arka görüş kamerası sorunlarını çözmek için 2017-2020 Model 3 356.309’u ve ön kaput sorunları nedeniyle 119 bin 009 Model S aracını geri çağırdığını söyledi.

Geri çağrılan toplam araç sayısı, Tesla’nın geçen yıl teslim ettiği yarım milyon araca yakın.

NHTSA, Model 3 sedanlar için, “arka görüş kamerası kablo tesisatı, bagaj kapağının açılıp kapanmasıyla hasar görebilir ve arka görüş kamerası görüntüsünün görüntülenmesini engelleyebilir” dedi.

Tesla, Model S araçlar için, ön kaput mandalı sorunlarının bir bagajın “uyarı vermeden açılmasına ve sürücünün görüşünü engellemesine neden olarak çarpma riskini artırabileceğini” söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>