Tesla hareket halinde video oyunları devre dışı bırakıyor

0

Tesla hareket halinde video oyun

Tesla hareket halinde video oyunları devre dışı bırakacak yeni güncelleme yayınlayacak. Böylece Tesla, oyun araştırmasına karşı önlem alıyor.

Tesla hareket halinde video oyun oynatmayacak

Tesla, arabalar hareket halindeyken NHTSA’nın çizgi içi oyun araştırmasına hızla yanıt veriyor.

Tesla’nın hareket halindeyken Passenger Play’i devre dışı bırakan bir güncelleme sunacağı öğrenildi. Guardian sözcüsü, Tesla’nın konuyu yetkililerle görüştükten sonra değişikliğe söz verdiğini söyledi. Güncellemenin ne zaman geleceğine dair bir açıklama yapılmadı.

Temsilci, güncellemeye rağmen soruşturmanın devam edeceğini vurguladı. NHTSA, Araç Güvenliği Yasası’nın, şirketlerin dikkati dağılmış sürüş de dahil olmak üzere önemli güvenlik riskleri oluşturan arabaları satmasını engellediğini yineledi. Soruşturma, 2017 ve 2022 model yılları arasında yaklaşık 580.000 Tesla aracını kapsıyor.

Tesla artık bir halkla ilişkiler ekibi işletmiyor ve bu nedenle resmi açıklamaları daha az yapıyor. NHTSA, Tesla’nın ihmalkar olduğunu tespit ederse, eylemsizlik sonuçları daha da kötüleştirebilir.

Mercedes-Benz kısa süre önce orta sürüşte video oynatmaya izin veren bir hatayı düzeltti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>