Tesla hayat boyu garanti sunacak

0

Tesla, elektrikli otomobillere karşı olumsuz görüşlerin hakim olduğu bir dönemde, çok güçlü elektrikli otomobiller üreterek otomotiv dünyasında bir devrim yaratmıştı. Elektrikli otomobiller, büyük oranda Tesla’nın çabaları sayesinde tüm dünyanın gündemindeyken firma yeni bir girişimle, piyasadaki bakış açısını değiştirecek yeni bir devrim yaratmak istiyor olabilir.

Tesla’dan sızan bilgiler, şirketin Tesla sahiplerine opsiyonel olarak, ömür boyu garanti ve sigorta hizmeti sunmaya hazırlandığını ortaya koydu.

Bir kere öde, ömür boyu sigorta al

Buna göre, Tesla sahipleri cuzi bir sigorta ücreti karşılığında, aracını ömür boyu sigortalatmış olacak ve bu sigorta, tüm “bakım masraflarını” da karşılayacak. Yani, araç sahipleri, araçlarını ömür boyu da kullansalar, bir daha bakım masrafı ödemeyecekler ve ömür boyu kazalara karşı sigortalanmış olacaklar.

Firma henüz bu yeni hizmetin fiyatı hakkında açıklama yapmış değil ancak planlar hayata geçecek olursa, otomotiv sektöründe ömür boyu garanti mantığının yayılması mümkün görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>