Tesla Hibar Systems’i satın alıyor

0

Tesla Hibar Systems

Tesla elektrikli araç pil teknolojileri için Hibar System ile görüşüyor. Tesla Hibar Systems’i satın alarak, Kanada’ya da genişleyecek.

Tesla Hibar Systems’i satın almayı hedefliyor

Ontario merkezli Hibar Systems, “Tesla’nın gizli pil laboratuvarı” hakkında haberler devam ederken, küresel elektrikli araç devine özel pil üretim uzmanlığını getiriyor.

Tesla, pil üretiminde uzmanlaşmış bir Hibar Systems Ltd.’yi satın alarak Kanada’ya genişliyor. Kamu kayıtlarına göre, daha önce bildirilmeyen sessiz alım bu yılın Temmuz ve Ekim ayları arasında gerçekleşti.

Palo Alto, Kaliforniya merkezli elektrikli otomobil üreticisinin kendi pil üretim çabalarını hızlandırdığı bilindiğinden, satın alma Tesla için çok önemli bir zamanda geliyor. Bu çalışmanın başka bir Kanada bağlantısı da bulunuyor. Dalhousie Üniversitesi fizikçisi ve lityum iyon pillerde küresel araştırma lideri Jeff Dahn ile beş yıllık bir araştırma anlaşması.

Tesla, anlaşma hakkında yorum yapma talebine henüz yanıt vermedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>