Tesla hisseleri arttı

0

Tesla hisseleri

Soruşturmalar nedeniyle zor günler geçiren Tesla hisseleri yükselişe geçmeye başladı. Tesla hisseleri mahkeme kararı sonrası arttı.

Tesla hisseleri yüzde 20 arttı

Tesla CEO’su Elon Musk, borsayı manipüle ettiği gerekçesiyle soruşturmaya alındı. SEC tarafından yapılan şikayet ile başlatılan soruşturmada, Elon Musk’a 40 milyon dolar ceza kesildi. Bu cezanın 20 milyon doları Tesla adına, diğer 20 milyon doları ise Elon Musk adına kesilmişti. Ayrıca 45 gün içerisinde Elon Musk’ın Tesla’nın yönetim kurulu başkanlığı görevinden ayrılmasına karar verilmişti.

Soruşturma süreci Tesla’nın hisselerini olumsuz etkilemiş ve bu yılın en düşük seviyelerine yaklaşmıştı. Ancak mahkemenin suçlamalarını Elon Musk’ın kabul veya reddetmeden, cezayı ödemeyi kabul etmesi piyasalar tarafından olumlu karşılandı. Tesla’nın hisseleri yüzde 20 oranında değer kazandı. Ayrıca Musk’ın Tesla’nın kar etmeye başladığını duyurması da şirket için bir diğer önemli gelişme oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>