Tesla hisseleri değer kaybetti

0

Tesla hisseleri

Son bir haftada Tesla hisseleri önemli bir düşüş yaşıyor. Üretim ve yönetim stratejisinde yaşanan sorunlar ile Tesla hisseleri düştü.

Tesla hisseleri 8 milyar dolar değer kaybetti

Tesla son günlerde hem eski çalışanları ile yaşadığı sorunlar hem de mali konularda zor bir dönemden geçiyor. Model 3 üretiminde yaşadığı sorunların ardından ekonomik anlamda sıkıntılar yaşayan şirkette, CEO Elon Musk’ın görevden alınması da gündeme gelmişti. Daha sonra montaj çadırları ile üretim hedeflerine ulaşan şirket, son günlerde eski çalışanları ile sorunlar yaşamaya başladı.

Eski bir çalışanının Model 3 araçlarında hatalı piller kullanıldığı iddia etmesi ve ardından gelen Gİga Factroy tesisindeki uyuşturucu iddiaları şirketi bir kez daha zor duruma düşürdü.

Tesla’nın hisse senetlerinde son bir haftada büyük bir düşüş yaşandı ve 8 milyar dolarlık değer kaybı oldu. The New York Times tarafından yayınlanan bir makalede, yaşanan bu düşüşte tek sorumlunun Elon Musk olmadığı belirtildi. Şirketin yönetim kurulunun politikalarının düşüşte önemli bir etkisinin olduğu vurgulanıyor.

Tesla hisseleri

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>