Tesla hız tabelalarını okuyabiliyor

0

Tesla hız

Otopilot yazılımında sürekli iyileştirmeler yapan Tesla, önemli bir aşamayı daha geçti. Tesla hız tabelalarını okuyabilecek hale geldi.

Tesla hız tabelalarını okuyup, hızını buna göre ayarlayacak

Kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayan Tesla’nın otopilot modu için yazılım güncelleme çalışmaları devam ediyor. Tesla yeni güncellemesiyle önemli bir özellik daha ekledi.

2020.36 numaralı yeni güncellemeyle Tesla’nın otopilot moduna oldukça kullanışlı yeni özellikler ekleniyor. Şu ana kadar nevigasyon haritalarındaki verileri kullanarak sürücülere hız limii hakkında bilgi veren Tesla, yazılım güncellemesiyle bunu bir adım öteye taşıdı. Yeni güncellemeyle birlikte Tesla, hız limiti tabelalarını okuyabilecek hale geldi. Yerleşik kameralar kullanılan sistemde, sürücülere mevcut hız limiti hakkında bilgiler veriliyor.

Tabela okumayla birlikte yeşil ışık uyarı özelliği de devreye alındı. Artık sürücüler kırmızı ışıkta durduğunda ve ışık yeşile döndüğünde sürücülere sesli bir şekilde uyarı verilecek. Kademeli olarak dağıtımına başlanan bu özellikler, tüm Tesla sahiplerine sunulmuş olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>