Tesla HVAC üretimi yapacak

0

Tesla HVAC

Elektrikli otomobillerinde kullandığı sistemler için iyileştirmeler yapan Tesla yeni alanlara da yöneliyor. Tesla HVAC üretimi yaparak yeni bir alana girecek.

Musk açıkladı: Tesla HVAC üretecek

Elektrikli otomobil sektöründe büyük bir başarı yakalayan Tesla, araçları için özel fitreler de geliştiriyor. Özellikle de hava kirliliğine karşı koruma sağlayan HEPA filtreler, bu araçların en önemli özellikleri arasında yer alıyor.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk tarafından yapılan bir paylaşımla, Tesla’nın HVAC üretimi yapacağı duyuruldu. Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerini ifade etmek için kullanılan HVAC ile şirket hava filtrelemesinde bir adım daha ilerlemeyi düşünüyor.

Şu anda mevcuttaki Tesla’nın hava filtrelerinin, standart otomobil filtrelerinden 10 kat daha verimli olduğu vurgulanıyor. Bu da Tesla’nın filtreleme alanında ileri bir mühendisliğe sahip olduğunu gösteriyor.

Biyolojik silah savunma modu da olan bu filtreler, özellikle de Kaliforniya’daki orman yangınları sürecinde önemli faydalar sağlamıştı. İklim değişikliği ile hava kalitesinin daha da kötüleşmesi beklenirken, Tesla bu alandaki mühendisliğini daha ileriye taşımayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>