Tesla iki yeni araç tanıttı

0

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, elektrikli kamyonunu tanıtacağı basın toplantısında sürpriz yaparak elektrikli roadster modelini de medyaya tanıttı.

Normal kamyonlardan çok daha hızlı olan ve daha büyük ivmeyle hızlanabilen elektrikli kamyonunu tanıtan Elon Musk, kamyonun tanıtımı bittiği sırada “bir şey daha var,” ifadesiyle sahneye kırmızı bir roadster modeli çıkardı.

En hızlı otomobil

İki koltuklu, elektrikli bir spor otomobil olarak benzinli spor otomobillerden daha yüksek güç ve hız üretebilen Tesla’nın roadster modeli 0-60 mile hız sınırına sadece 1.9 saniyede ulaşıyor. 100 mil hız sınırına ise 4 saniyede çıkıyor. Tek bir şarjla 1000 km yol gidebilen araç, Tesla’nın elektrikli otomobiller alanındaki üstünlüğünün simgesi olarak tasarlanmış gibi görünüyor.

Yeni spor otomobilin satış fiyatı ise 250 bin dolar olacak ve satın almak isteyenler üretimden önce 50 bin dolarlık peşinat ödeyecekler.

Tesla 2008 ve 2012 yılları arasında yine Roadster ismini verdiği bir model üretmişti ancak aracın o zamanki performansı bu kadar gelişmiş olmadığı için hız ve güç tutkunu zenginleri hedefleyen “roadster” konsepti büyük ilgi görmemişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>