Tesla ile Panasonic anlaşmaya vardı

0

Tesla ile Panasonic

Elektrikli araç pilleri konusunda Tesla ile Panasonic anlaşmaya vardı. 4680 pil paketleri ile Tesla’ya güç sağlanacak.

Tesla ile Panasonic pil paketlerinde iş birliği yapacak

Panasonic, Tesla elektrikli araç pilleri üretmek için 700 milyon dolar yatırım yapacak. Pil üreticisi, ABD elektrikli otomobil üreticilerinin gelecekteki pil paketlerini yapmak için Tesla ile anlaştı.

Panasonic, 2023’ün başından itibaren Tesla için pil üretmeye başlayacak. Panasonic yapımı bu elektrikli araç pillerinin, mevcut pillere kıyasla daha iyi menzil ve verimli performans sunduğu iddia ediliyor. Rapor, bu pil paketlerinin seyir menzilini yaklaşık beşte bir oranında artırarak elektrikli araçları tüketiciler için daha çekici hale getirmeye yardımcı olacağını belirtiyor.

Teknoloji şirketi, 2021’de Ekim ayında elektrikli araçlar için 4680 formatlı pilini tanıttı. Bu elektrikli pilleri, Panasonic’in şu anda Tesla’ya sağladığı pillerin yaklaşık beş katı büyüklüğünde. Bu yeni nesil ve gelişmiş teknolojiye sahip pil paketlerinin, ABD otomobil majörünün üretim maliyetlerini de azalttığı iddia ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>