Tesla karantina altına girecek mi?

0

Tesla karantina

Koronavirüs nedeniyle birçok otomotiv üreticisi faaliyetlerine ara verdiğini duyurdu. Ancak Tesla karantina altına girecek mi sorusu halen cevaplanamadı.

Tesla karantina altına alınmayabilir

Otomotiv sektörünün dev üreticileri hem koronavirüs salgınından korunmak hem de azalan talep nedeniyle üretimlerine ara vermek durumunda kaldı. Elon Musk ise Tesla’nın karantinaya alınma durumuyla görüşlerini paylaştı.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, koronavirüs hakkında genel olarak küçümseyen bir tutum sergiliyor ve ortaya çıkan paniğin hastalıktan daha tehlikeli olduğunu vurguluyor. Elon Musk hatta Kaliforniya yetkilerinin aldığı karantina önlemlerine de uyum sağlamıyor.

Musk, birincil öneme sahip olmayan işletmelerin karantinaya alınmasına yönelik kararnameye uyum sağlamamaya devam ederek, Tesla’nın çalışmalarına devam etmesini istiyor. Musk enerji ve ulaşımın en önemli faaliyet alanları olduğunu belirtiyor ve bu nedenle faaliyetlerini sürdürmelerinin gerekli olduğunu vurguluyor.

Tesla’nın çalışanlarına işe gidememe gibi bir hak sunduğunu da belirtiliyor. Ancak böyle bir durumda işçilere ödeme yapılmayacağı da açıklandı. Tesla’da idari personel uzaktan çalışma sistemine geçerekn, üretim ve lojistik birimindeki personeller için işe gitme gerekliliği mevcut. Tesla’nın çalışanlarına eğitimler ve dezenfeksiyon ekipmanları verdiği de belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>