Tesla Megapack yangını için açıklama geldi

0

Tesla Megapack yangını

Tesla Megapack yangını için araştırmalar sürerken yeni bir açıklama geldi. Yangının nedeni olarak, tespit edilmemiş soğutma sıvısı sızıntısı gösterildi.

Tesla Megapack yangını nasıl ortaya çıktı?

Fransız yenilenebilir enerji şirketi Neoen SA tarafından yürütülen Victoria Big Battery projesini, Melbourne yakınlarındaki sahada testlere devam etmek için onayladı.

Ancak güvenlik düzenleyicisi Energy Safe Victoria, eyaletin elektrik güvenliği kurallarının herhangi bir şekilde ihlal edilip edilmediğini ve “eğer öyleyse, yaptırım eyleminin garanti edilip edilmediğini” belirleyeceğini söyledi. Neoen, 450 MWh’lik enerji depolama projesi için Tesla ile birlikte çalıştığını söyledi. Neoen Avustralya Genel Müdürü Louis de Sambucy, “Olayın nedenini anlamak için zaman harcadık ve bir daha olmamasını sağlamak için eylemler gerçekleştirdik.” dedi.

Yangın ilk olarak 30 Temmuz’da bir Megapack’ten duman çıktığının fark edilmesiyle tespit edildi. Birkaç Victoria eyalet kurumu tarafından yapılan soruşturmalar, nakliye konteyneri boyutunda bir pil ünitesi olan Megapack’teki yangının, muhtemelen pil bölmesinin dışındaki bir soğutucu sızıntısının neden olduğu iki konumdaki kısa devreler tarafından tetiklendiğini tespit etti.

Neoen, bunun Victoria sahasında ve Tesla’nın küresel Megapack filosunda tekrar olmasını önlemek için önlemler alındığını söyledi. Neoen, “Bu eylemler sayesinde Tesla, bu tür nadir olaylara karşı tespit edilebilirliği ve ilgili arıza korumasını geliştirdi.” Dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>