Tesla Model 3 otopilot modunda kaza yaptı

0

tesla model 3 otopilot

Tesla Model 3 otopilot modunda büyük bir kazaya karıştı. Bu kazada Tesla Model 3’ün devrilmiş bir kamyonu ayırt edememesi, büyük bir tepki topladı.

Tesla Model 3 otopilot için eleştiriliyor

Tesla, otopiot moduyla dönem dönem yoğun eleştiriler alabiliyor. Bu eleştirilerin ana nedeni ise Telsa model araçların otopilot modundayken karıştığı kazalar oluyor.

Tesla, yaptığı açıklamalarda otopilot modunun tamamen otonom sürüş anlamına gelmediğini, ihtiyaç durumunda kullanıcıların direksiyon kontrolüne sahip olmaları gerektiğini belirtiyor. Ancak otopilot isminin de verdiği güvenle, sürücüler otopilot modunda kontrolü tamamen bırakabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir kazayla, Tesla Model 3 devrilmiş haldeki bir kamyona çarptı. Otopilot modunda gerçekleşen kazada, sürücünün son anda frene bastığı ancak bunun durmak için yeterli olmadığı tespit edildi. Bu kazayla birlikte otopilot modunun güvenilirliği de tekrar gündeme geldi. Ayrıca kaza sırasında hava yastıklarının da açılmamış olması, Tesla’nın yoğun eleştiriler almasına neden oldu. Aşağıdaki video ile kaza anını izleyebilirsiniz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>