Tesla, Model 3 teslimatlarını hızlandırdı

0

Elon Musk, ekonomik fiyatıyla devrim olarak nitelendirdiği elektrikli Tesla otomobili Model 3’ü tanıtırken çok umutluydu ancak Model 3 için milyar dolarlık ön sipariş verildikten sonra üretimin başlamasının yıllar sürmesi, üstelk üretimin son derece yavaş ilerlemesi Tesla için iflas söylentilerinin çıkmasına neden olmuştu.

Musk sözünü tuttu

Yatırımcıları ve müşterileri Tesla’yı ahiret sorularıyla sıkıştırırken Musk’ın sabrını kaybederek öfkeli tepkiler verdiğine de şahit olduk. 

Ancak kötü günler geçmişte kalmış olabilir. Tesla şimdi, Model 3 siparişlerini tüm Kuzey Amerika’ya açmışken, özellikle iki farklı modelde ön sipariş verenlere, 2 ile 4 hafta içinde teslimat sözü veriyor. Bu süre, bazı modellerde 3, bazı modellerde ise 5 aya kadar çıkan teslimat süresinin çok altında.

Dolayısıyla, Tesla’nın Model 3 üretebilme sorununun ortadan kalktığına dair belirtiler kendini göstermeye başladı ki, bu sonuç Tesla’nın iflas edeceği söylentilerinin ortaya çıktı yaz başında Musk’ın açıkladığı zaman planına da uyuyor. Musk, iflas söylentileri karşısında, Model 3 teslimatının yaz ortasında hızlanacağını ve dolayısıyla şirkete para girişinin de hızlanacağını, dolayısıyla kredi çekmek zorunda kalmayacaklarını açıklamış, hatta bu konuda hissedarlarla ağır tartışmalar yaşanmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>