Tesla, Model 3’ü Avrupa’ya satmaya başladı

0

Tesla’nın ekonomik elektrikli otomobili Model 3, ilk duyurulduğunda büyük bir ön sipariş ile karşılaşmış ancak şirket bu siparişleri zamanında yetiştirmekte zorlandığı için 2017 ve 2018 boyunca büyük bir kriz yaşamıştı.

Bir gün herkes Tesla mı kullanacak?

Şirket şimdi ABD’deki tüm siparişlerin altından kalkmış görünüyor ve Model 3’ü de Avrupa ülkelerinde satmaya başladığını duyurdu.

Artık Avrupa’lılar da Tesla’dan Model 3’ü sipariş edebilecekler. Şimdilik her Avrupa ülkesi olmasa da yüksek gelir seviyesine sahip Avrupa ülkelerindeki vatandaşlar Model 3’e sahip olabilecekler. Aynı zamanda Çin’den de sipariş kabul edilmeye başlandığının da altı çiziliyor. 

Ön siparişler için müşterilerin 1000 dolarlık kapora ödemesi gerekiyor. Bu ücreti ödeyenler, web sitesi üzerinden, araçlarının iç ve dış özelliklerini seçip siparişlerini şirkete gönderebiliyorlar.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>