Tesla Model S menzil rekoru kırdı

0

Tesla Model S menzil rekoru

Model S, her ne kadar Tesla’nın ilk modellerinden biri olsa da aldığı güncellemelerle yüksek bir performans gösteriyor. Tesla Model S menzil rekoru da kırmayı başardı.

Tesla Model S menzil rekoru: 647 km

2012 yılında üretimine başlanan Model S, Tesla’nın en popüler araçları arasında yer alıyor. Tesla, Model S için yazılım güncellemeleri yaparak araçta iyileştirmeler yapmaya da devam ediyor.

EPA (ABD Çevre Koruma Teşkilatı) tarafından verilen onayla, Model S tam dolu şarjla 647 km menzil rekoru kırmayı başardı. Bu rekorun Model S’in Şubat ayı içinde duyurulan Long Range Plus paketiyle kırıldığı belirtiliyor.

Araç piyasaya ilk çıktığında 426 km menzil sunmaktaydı. Yapılan yazılım geliştirmeleri ile Tesla’nın ulaştığı seviye, elektrikli araç sektörüne yön verecek diyebiliriz.

Elon Musk’a göre ise Model S’in bu rekoru aslında daha önce kırılmıştı. Musk EPA’nın açıklamasıyla bunun resmileştiğini ancak Ocak 2020 itibariyle üretilen tüm Model S’lerin 647 km menzile çıkabildiğini söylüyor.

Mayıs ayında Tesla Model S Long Range Plus paketi, yaklaşık 5 bin dolar civarında indirim almıştı. Bu modelin ABD’deki başlangıç fiyatı 74,990 dolar. Sedan Model S, elektrikli araç piyasasının ilk modellerinden biri olsa da günümüzün en iyi elektrikli araçları arasında yer almayı sürdürüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>