Tesla Model S menzil rekoru kırdı

0

Elektrikli otomobiller konusundaki en büyük endişe olan, otomobilin tek şarjla gidebildiği mesafe, yani menzil konusu kısa süre sonra gündemden düşebilir.

Tesla’nın elektrikli otomobil konusunda devrim olarak tanıttığı ve üretip müşterilerine ulaştırmaya başladığı Model 3 bir yandan gündemi meşgul ederken, otomobil üreticisinin lüks segmentteki diğer bir modeli, Model S, şimdi korkuların üstünü silecek bir menzil rekoru kırdı.

İtalya’daki Tesla Model S kullanıcıları, aracın tek şarjla ne kadar gidebileceğini merak ederek yaptıkları testte, 1078 km menzile ulaştıklarını duyurdular. Bu mesafe, çoğu benzinli otomobilin bile tek depo menzille ulaşabileceği menzilin iki katına yakın. 

Tesla’nın CEO’su Elon Musk da bu haberi Twitter’dan doğrulayıp testi yapanları kutlayarak, Model S’in tek şarjla 1000 km menzil sınırını geçen ilk elektrikli otomobil olduğunu duyurdu.

1000 km rekorundan önce elektrikli otomobillerin menzil rekoru yine bir Model S ie yapılan 900 km’lik yolculuğa aitti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>