Tesla Model Y görseli paylaşıldı!

0

Tesla Model Y

Tanıtımdan önce bekleyenleri daha çok merakta bırakacak Tesla Model Y görseli paylaşıldı. Üstelik görselde sürpriz de bulunuyor.

Tesla Model Y 14 Mart’ta tanıtılıyor

Tesla’nın Model Y aracı 14 Mart tarihinde tanıtılacak. Ancak Tesla, bekleyenleri heyecanda bırakacak paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor. Son olarak Tesla tarafından  Model Y’ye ait ipucu görseli paylaşıldı. Görselde karanlık modda aracın tasarımı nispeten de olsa görülebiliyor.

Model Y’de dikkat çeken ilk özelliklerden biri yan aynaların bulunması. Daha çok koyu mavi tonlarının dikkat çektiği aracın tanıtımında bu renk modelin kullanılması pek de sürpriz olmayacak.

Aracın tasarımına detaylı bir şekilde bakmak için parlaklığı artırıp yakınlaştırıldığında ise ‘Nice Try’ yani iyi denemeydi yazısı görülüyor. Bu da Tesla’nın takipçilerine hazırladığı ufak bir sürpriz olarak dikkat çekiyor.

Model 3 sedan aracıyla benzer bir tasarıma sahip olması beklenen Model Y, yüzde 75 oranında Model 3 ile aynı parçalardan oluşuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>