Tesla Model Y teslimatları başlıyor

0

Tesla Model Y teslimatları

Daha önce Mart ayında başlayacağı duyurulan Tesla Model Y teslimatları için süre azaldı. İlk Tesla Model Y’ler fabrikadan çıkış yapmaya başladı.

Tesla Model Y teslimatları Mart ayında olacak

Tesla’nın geçtiğimiz yıl tanıttığı Model Y aracı, bu yıl Mart ayında sahipleriyle buluşacak. Teslimatların başlamasına kısa bir süre kala, ilk Model Y araçları fabrikadan çıkmaya başladı.

Tesla’nın ilk elektrikli SUV aracı olma özelliğindeki Model Y, tırlara yüklenirken görüntülendi. Bayi teslimatları başlayan araçların, kısa bir süre sonra sahipleriyle de buluşması bekleniyor.

Tesla’nın yaptığı açıklamalar nedeniyle Model Y teslimatları adeta bir karmaşaya dönüşmüştü. Daha önce 2020 yaz aylarında başlayacağı belirtilen Model Y teslimatlarının, daha sonra Şubat ayına alındığı duyurulmuştu. Ancak Tesla’nın müşterilerine gönderdiği son mailde, bu teslimatların Mart ayına sarkacağı belirtilmişti.

Model 32’e kıyasla çok daha büyük bir hacme sahip olan Model Y, 480 km’lik menziliyle uzun yolculuk deneyimi sunacak. Fabrikadan çıkışı yapılan bu araçların, direkt olarak bayilerde sergi ve test sürüşü amacıyla kullanılması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>