Tesla otomasyon şirketi satın aldı!

0

otomasyon şirketi

Tesla, otomasyon şirketi Perbix’i satın aldı ve Perbix ile üretim hatlarını daha otomatik hale getirmeyi amaçlıyor. Şirket Model 3 üretiminde yaşadığı sorunları otomasyon çözümleri ile azaltarak üretim hedeflerini tutturmayı hedefliyor.

Otomasyon şirketi Perbix

Üretim hedeflerini tutturamaması ve mali açıdan yaşadığı sorunlarla gündeme gelen Tesla otomasyon şirketi satın aldı. Tesla, bu satın alma ile Model 3 üretim hattında yaşadığı sorunları azaltmayı hedefliyor. Tesla, fazla bir detaya değinmediği açıklamada Perbix Machine Company adlı otomasyon şirketini nakit ve hisse ile satın aldığını duyurdu.

Tom Perbix tarafından 1976’da kuruldu ve 2001’de mevcut sahibi Jim Dudley’e satıldı. Minesota’da bulunan şirket bünyesinde şu anda 150 kişi çalışıyor. Yaklaşık 3 yıldır Tesla’nın tedarikçisi olan Perbix, son derece otomatik üretim ekipmanları tasarlamakta ve üretimini yapmakta. Perbix’in otomayon gücünü kullanmak isteyen Tesla, satın alma ile üretim hattında yaşadığı sorunları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Perbix’in zellikle Model 3 üretiminde yaşanan sorunlara çözüm getirebileceği söyleniyor. Satın alma ile şirket, Tesla’nın bir parçası olarak, Minnesota’da faaliyet gösterecek ve 70.400 metrekarelik bir tesise sahip olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>