Tesla Otopilot asla mükemmel olmayacak

0

Tesla Otopilot

Elon Musk, Tesla Otopilot asla mükemmel olmayacak diyerek otonom araç konusunda soru işaretlerine eden oldu. Musk’a göre, Tesla Otopilot kazaları azaltacak, ancak asla mükemmel seviyede olmayacak.

Tesla Otopilot kazaları sıfıra indirmez

Elektrikli otomobilleri ile geleceğe yön veren Tesla, bir yandan otopilot sistemleri ile de sürücüsüz otomobil çağına uyum sağlıyor. Elon Musk, Tesla’nın üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığı otopilotlar hakkında açıklama yaptı. Gerçek dünyada hiçbir şeyin mükemmel olmadığını söyleyen Musk, otopilotların da asla mükemmel olmayacağını belirtti. Uzun vadede kazaları azaltacağını ancak asla mükemmele erişemeyeceğini söyledi.

Musk’ın tahminlerine göre otopilotlar kazaları 10 kat azaltabilir ancak asla sıfıra indiremez. Ciddi yaralanmalar ve ölümlü kazaları da düşündüğümüzde kazaların 10 kat azalacak olması otopilotların, trafik güvenliğinde önemli bir rol oynayacağını gösteriyor.

Tesla’nın Model S, Model X, kamyonunda ve yakın tarihte Model 3’ünde otopilot özelliği bulunuyor. Sürücülerin rahat ve kolay bir yolculuk geçirmesini hedefleyen otopilotta, sürücüler olağan dışı bir durumla karşılaştıklarında direksiyon kontrolünü alabiliyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>