Tesla otopilot kazasını araştırıyor

0

Tesla otopilot kazası

Tesla, Houston’da meydana gelen kaza ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Tesla otopilot kazası için yeni açıklamalarda bulundu.

Kazada Tesla otopilot modunda mıydı?

Geçtiğimiz günlerde 59 ve 69 yaşlarındaki iki adam, bulundukları Tesla Model S’nin yoldan çıkıp bir ağaca çarpması ve alev alması sonucu hayatını kaybetti. Tesla, bu kazayla iligli yoğun bir şekilde araştırma yapıyor.

Kaza sonrası cesetlerden birinin ön yolcu koltuğunda, diğerinin arka koltukta bulunması birçok tartışmayı beraberinde getirdi. Araştırmalarda ilk etapta Tesla’nın tam otonom sürüş modunun yanlış bir şekilde kullanıldığı yönünde bir rapor sunulmuştu.

Ancak Tesla bu kazayla ilgili soruşturmasını daha da derinleştirdi. Elon Musk, söz konusu araç için FSD satın alınmadığını dolayısıyla otopilot modunun etkinleştirilmediğini belirtti.

Musk’ın iddiaları ayrıca söz konusu yol çizgileri nedeniyle otopilot modunun o yolda etkinleştirilemeyeceği yönünde oldu. Kazayla ilgili araştırmalar devam ederken Tesla’nın bu konudaki incelemeleri büyük bir öneme sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>