Tesla otopilot kod hırsızlığı konusunda çalışanıyla anlaştı

0

otopilot kod hırsızlığı

Eski bir Tesla mühendisi, kod hırsızlığı ile gündeme gelmişti. Tesla otopilot kod hırsızlığı konusunda eski çalışanıyla anlaşmaya vardı.

Eski çalışan Tesla’da otopilot kod hırsızlığı yaptı

Tesla, 2019’da Cao Guangzhi’ye dava açmıştı. Reuters, Tesla’nın otopilot özelliğiyle ilgili verileri indirdiği için dava açtığı eski bir çalışanıyla anlaştığını bildirdi.

Tesla, eski mühendisini verileri bir iCloud hesabına kopyalamak ve yeni işvereni Çin’in XMotorsa götürmekle suçlamıştı. Cao’nun ödeme şartları kapsamında Tesla’ya ödeme yaptığı bildirildi. Ancak ödeme tutarı ve diğer ayrıntılar açıklanmadı.

Cao’nun avukatı ise müvekkilinin Tesla’ya ait bilgileri XMotors veya başka bir şirkete asla sağlamadığını söylemediğini ve Tesla ile yaptıkları anlaşmayı doğruladı.

XMotors ise kendi otonom teknolojisini şirket içinde geliştirdiğini ve fikri mülkiyet haklarına saygı duyduğunu açıkladı. Tesla ise dosyasında, otopilot özelliğinin “Tesla’nın fikri mülkiyet portföyünün en önemli mücevheri” olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>