Tesla otopilot teknolojisini lisanslayacak

0

Tesla otopilot teknolojisi

Tesla otopilot teknolojisini lisanslayarak diğer markalarla paylaşmayı planlıyor. Elon Musk, üreticilerle görüşmeler yaptıklarını açıkladı.

Tesla otopilot teknolojisini lisanslayarak kullanıma sunacak

Günümüzde teknoloji şirketler, kendi geliştirdikleri sistemleri lisanslayarak rakiplerinin de kullanımına açabiliyor. Benzer bir stratejiyi otomotiv sektöründe Tesla izleyecek.

Otopilot teknolojisinde önemli iyileştirmeler yapan Tesla, tamamen otonom sürüş için çalışmalarına devam ediyor. Bunun yanı sıra Elon Musk, otopilot teknolojisini lisanslayacaklarını da duyurdu. Lisanslamayla birlikte Tesla’nın teknoloji transferi de yapması bekleniyor.

Yani diğer otomotiv üreticileri, Tesla’nın otopilot teknolojisinin belirli bir lisans ücreti ödeyerek kendi araçlarında kullanabilecekler. Elon Musk yaptığı açıklamada bazı üreticilerle görüşmeler yaptıklarını duyurdu. Şirket, otopilot teknolojisini lisanslayarak kendisine yeni bir gelir aracı daha sağlamış olacak. Dünyanın en değerli otomobil şirketi olan Tesla, otopilot teknolojisiyle sektörün önde gelen ismi olamaya devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>