Tesla otopilot verilerini açıkladı

0

Tesla otopilot teknolojisiyle sürücüsüz araçlar konusunda önemli bir yeniliği başlatmıştı. Tesla’nın üçüncü çeyrek raporunun ardından Tesla, otopilot verilerini de açıkladı.

Tesla otopilot istatistikleri

Üçüncü çeyrekte 143 milyar dolar kar elde eden Tesla için 2019 yılının oldukça başarılı geçtiğini söyleyebiliriz. Tesla’nın üçüncü çeyrek mali sonuçlarını açıklamasının ardından, otopilot teknolojisine yönelik veriler de paylaşıldı.

Sürücünün aracın kontrolünü kısmen bıraktığı otopilot modunda, 7 milyon kilometrelik sürüşte yalnızca bir kaza yapıldığı açıklandı. Aynı çeyrekte insanlı sürüşlerde ise her 800 kilometrede bir kaza meydana geldiği belirtildi. Bu verilerle, otopilotun insanlı sürüşten 9 kat daha güvenli olduğu açıklandı. Ancak bu konudaki bazı uzmanlar, Tesla’nın sadece otoyollarda değil şehir içindeki trafikte de otopilot modundaki performansının görülmesi gerektiğini söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>