Tesla oyun özelliği nedeniyle inceleme geçiriyor

0

Tesla oyun özelliği

Tesla oyun özelliği nedeniyle ABD’de düzenleyici kurum tarafından incelemeye alındı. Bu özellik nedeniyle Tesla ceza alabilir.

Tesla oyun özelliği nedeniyle inceleme altında

ABD otomobil güvenlik düzenleyicileri, otomobil üreticisinin oyunların ön orta dokunmatik ekranda oynanmasına izin verme kararı üzerine 2017’den bu yana satılan 580.000 Tesla aracı hakkında resmi bir güvenlik soruşturması açtıklarını söyledi.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), ön değerlendirmesinin çeşitli 2017-2022 model yılı Tesla Model 3, S, X ve Y araçlarını kapsadığını söyledi. Ajans, “Yolcu Oyunu” olarak adlandırılan bu işlevsellik, “sürücünün dikkatini dağıtabilir ve kaza riskini artırabilir” dedi.

NHTSA, “Bu yeteneğin Aralık 2020’den beri Tesla ‘Yolcu Oyunu’ donanımlı araçlarda mevcut olduğunu doğruladığını söyledi.” O zamandan önce oyun özelliği sadece araç park halindeyken etkinleştiriliyordu.

Sürücülerin dikkatini dağıtabilecek bu özellik nedeniyle Tesla büyük bir ceza alabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>