Tesla pickup özellikleri belli olmaya başladı!

0

Tesla pickup

Elektrikli Tesla pickup modeli, geleceğin pickup araçlarına yeni bir örnek olacak. Çift motorlu Tesla pickup, şirketin sedan araçlarından sonraki yeni hedefi oldu.

Tesla pickup çift motorlu olacak

Bu yıl içinde Türkiye pazarına girmesi beklenen Tesla, bir yeni model aracını daha tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak bu model daha öncekiler bir saden olmayacak. Tesla, Model Y aracının üretimi sonrasında piyasaya bir pickup sürmeye hazırlanıyor. Ağır yüklü araç olarak sınılandırabileceğimiz bu model, çift motorlu olması ile dikkat çekiyor. Üstelik elektrikli tahrik sistemine sahip olacak olan araç, gelecek nesil pickup modellerine bir örnek oluşturacak.

Ford F150 boyutlarında olması planlanan dört çekerli yeni modelde, iki adet elektrikli motor kullanılacak. Büyük bir batarya paketinin de yer alması planlanan aracın, 45-800 km menzile sahip olması hedefleniyor.

6 kişi kapasiteli aracın çıkış tarihi konusunda henüz net bir bilgi verilmedi. 18-24 ay içinde üretilebileceği tahmin edilen araç için acele edilmeyecek. Tesla’nın öncelikli hedefleri arasında Model 3 üretiminde hedefine ulaşmak ve Model Y aracını başarılı bir şekilde piyasaya sürmek var.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>