Tesla pil değişim tesisleri açacak mı?

0

Tesla pil değişim tesisleri

Tesla’nın şarj sürelerini ortadan kaldırmak için pil değişim tesisleri kuracağı söyleniyordu. Tesla pil değişim tesisleri ile ilgili yeni bilgiler geldi.

Tesla pil değişim tesisleri için yalanlama

Elektrikli araçların yaygınlaşmasının en büyük sorunlardan biri uzun süren şarj süreleri. Otomotiv üreticileri şarj istasyonlarını yaygınlaştırarak buna çözüm bulmaya çalışıyor.

Tesla’nın ise pil değişim tesisleri ile şarj sürelerini ortadan kaldırması bekleniyordu. Bu sistemler elektrikli araç sahibi tesise gelecek, kendi aracının bataryasını çıkarıp dolu bataryayı alarak yolculuğuna devam edebilecekti. Pilot olarak çalışılan bu projenin kullanıma sunulacağı ve yaygınlaşacağı iddia ediliyordu.

Ancak Tesla tarafından konuyla ilgili bir yalanlama geldi. Tesla temsilcisi yaptığı açıklamada, pil değişiminin birçok sorun içerdiğini ve kendilerinin bunu yapmayacağını duyurdu. Böylelikle Çin’de kullanıma sunulması beklenen bu tesisler, yalanlanmış oldu. Tesla, pil değişim tesisleri açmak yerine Supercharger hizmetini genişletmeyi hedefliyor.

Şu anda Çin’de NIO isimli elektrikli otomobil üreticisinin 200 adet pil değişim tesisi bulunuyor. Bu sayısının 2021 yılı bitmeden 500’e çıkması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>