Tesla pil paketi ile hastaneye güç sağlayacak

0

Maria Kasırgası’nın yaralarını sarmaya çalışan Porto Riko’ya teknoloji devlerinden destekler gelmeye devam ediyor. Son olarak Elon Musk, pil paketi ile Porto Riko’daki bir çocuk hastanesine elektrik enerjisi sağlanacağını duyurdu.

Pil paketi hastane için kullanılacak

20 Eylül’de Porto Riko’nun enerji altyapısını yıkan Maria Kasırgası’nın ardından Tesla, bölgede elektrik ihtiyacının karşılanabilmesi için yüzlerce PowerWall göndermişti. Ayrıca Google, bölge için Project Loon lisansını aktif ederek, internet altyapısı çöken bölgenin acil internet ihtiyacını sağlayacağını duyurmuştu.

 

Son olarak Tesla CEO’su Elon Musk, San Juan’daki Hospital del Niño çocuk hastanesini tekrar aktif hale getirmek için planlama yaptıklarını açıkladı. Bölgeye enerji sağlamak için şirket, güneş pilleri ve büyük pil paketlerini kullanacak. Adanın yüzde 85’inin elektrik enerjisi bağlantısını kesen kasırga nedeniyle şu anda çok az sayıda hastaneye enerji sağlanabiliyor.

3.4 milyon nüfuslu Porto Riko’ya şebeke bağlantısı ile elektrik enerjisi sağlamanın 6 ayı alabileceği söyleniyor. Bu süreçte yenilenebilir enerji kaynakları ve pil paketleri ile bölge halkının enerji ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>