Tesla piller için Çinli partner arayışında

Tesla Çinli partner
Tesla Çinli partner

Tesla piller için Çinli partnerler ile görüşmek istiyor. Ancak ABD ile Çin arasındaki siyasi gerginliğin gidişatı bunu belirleyecek.

Tesla piller için Çinli partnerle çalışmak istiyor

Tesla Inc, elektrikli otomobilleri için uygun fiyatlı pillere geçmek istiyor. Ancak Tesla ilk önce, ABD fabrikalarına yakın demir tabanlı aküleri inşa etmek için Çin merkezli bir partner bulmak için siyasi gerilimlerin üstesinden nasıl gelebileceğini belirlemek istiyor.

Dünyanın en büyük iki ekonomisinin tarifeler, zihinsel mülkiyet hakları ve Tayvan’ın hava koruma tanımlama bölgesine Çince dil saldırıları konusundaki anlaşmazlıkları çözmesi gerekiyor. Çin’in büyük ölçüde teknik bilgi sektörüne yönelik kapsamlı düzenleyici baskısı, bir engel daha oluşturabilir.

Çin, ülkenin dünyadaki Lityum Demir Fosfat (LFP) pillerinin yüzde 95’ini yapmasına izin veren bir dizi önemli patent nedeniyle demir bazlı pillerin imalatına hakimdir.

Bununla birlikte, bu patentler hızla sona eriyor ve Tesla, dünya çapındaki standart menzilli otomobil filosunda LFP pillerini üstlenmeyi ve pil üretimini fabrikalarına daha yakın bir yere taşımayı planladığını belirtti.

Tesla’da güç aktarma ve güç mühendisliği kıdemli başkan yardımcısı Drew Baglino: “Amacımız kıtadaki araçların tüm önemli parçalarını yerelleştirmek” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz