Tesla sahipleri araçlarından memnun değil

0

Tesla sahipleri

Consumer Reports tarafından yayınlanan rapora göre, Tesla sahipleri araçlarından memnun değil. Kullanıcılar, Tesla araçları önermiyor.

Tesla sahipleri araçlarından neden memnun değil?

Günümüzde elektrikli araç denilince akla ilk gelen marka şüphesiz Tesla. Ancak yayınlanan bazı raporların, Tesla araçların aslında o kadar kullanışlı olmadığını gösteriyor.

Consumer Reports tarafından yayınlanan bir rapor, bu alanda kullanıcı davranışlarını ortaya koyuyor. Rapora göre Tesla, güvenilirlik konusunda sondan ikinci sırada yer alıyor. Kullanıcılar sadece Model 3’ü önerirken, Model S dokunmatik ekran, Model Y ise araç boyası ve gövde donanımından sınıfta kalıyor. Özellikle de Model Y gövdesinin güvenilirlik konusunda sınıfta kalması, bu araçların tavsiye edilmemesine neden oluyor. Bir Model Y kullanıcısının cam tavanın patladığı yönünde şikayette bulunması da Tesla’nın marka değerini bir hayli zedelemişti.

Kullanıcılar özellikle de Model S ve Model Y araçlara yönelik şikayetlerde bulunuyor. Tesla ise bu araçlarla ilgili yeni bir karar alarak garanti kapsamını genişleteceğini duyurmuştu. Tesla şu an sektörün dev ismi olmasına rağmen, bazı raporlarda güvenilirlik ve kalite konusunda sınıfta kalabiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>