Tesla şarj ücretlerini uçurdu!

0

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, ismini yeni duyurduğu dönemlerde, müşterilerine ömür boyu ücretsiz elektrik şarjı vadettiği dönemleri geride bıraktı.

Bedava şarj dönemi bitti

Kısa süre önce ömür boyu ücretsiz süper hızlı şarj hizmetini sonlandıran Tesla, şimdi de ABD ve Avrupa şehirlerinde yer alan süper şarj istasyonlarındaki şarj ücretlerine yükse bir zam yaptı.

Yeni zamlı fiyatlarıyla, şarj ücretleri artık pek çok ülkede %33 oranında zamlandı. Böylece Tesla’nın en büyük avantajlarından biri olan düşük şarj maliyeti de ortadan kalkmış oldu.

Son dönemlerde rekabet nedeniyle otomobil fiyatlarını düşürmek zorunda kalan ve nakit sıkıntısına girdiği için 2018 sonunda iflas edeceği söylentileri çıkan Tesla’nın artık elektrik şarj fiyatlarını sübvanse edemediği düşünülüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>