Tesla satış ağını genişletiyor

0

Tesla satış ağı

Tesla satış ağını genişleterek gelirlerini artırmayı hedefliyor. Bu amaçla Tesla Model 3 aracını İsrail’de satışa sundu.

Tesla satış ağını İsrail ile genişletti

Elektrikli otomobil sektörüne yön veren Tesla, bir yandan yeni model araçlar üretirken bir yandan da satış ağını genişletmeye çalışıyor. Bu amaçla Tesla, İsrail’de de satış yapmaya başladı.

Aslında 2020 yılında başlaması beklenen satışlar, pandeminin de etkisiyle gecikti. Şubat 2021 itibariyle Tesla Model 3 araçların İsrail’de satışına resmi olarak başlanmış oldu. Aslında İsrail’de Model 3 fiyatının 250-300 bin şekel olması bekleniyordu. Ancak sürpriz bir şekilde bu fiyat beklentilerden daha uygun oldu ve 169 bin 990 şekel olarak duyuruldu.

Benzer şekilde Tesla Türkiye’de de satış yapmayı planlıyordu. Ancak ABD ile Türkiye arasında yaşanan gerginlik ve ABD’den ithal edilen otomobillere uygulanan yüzde 120’lik vergi Tesla’nın geri adım atmasına neden olmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>