Tesla Semi bataryası için yeni gelişme

0

Tesla Semi bataryası

Tesla Semi bataryası hakkında Elon Musk’tan açıklama geldi. Musk elektrikli kamyonun batarya kapasitesinin beklenenden düşük olacağını söyledi.

Tesla Semi bataryası için yeni açıklama

Tesla’nın elektrikli kamyonu, adeta çıkmaz bir projeye dönüştü. Sürekli olarak ertelenen projeyle ilgili Elon Musk’tan yeni bir açıklama geldi.

Musk, bu elektrikli kamyonun pil kapasitesinin beklenenden daha düşük seviyede olacağını söyledi. Farklı versiyonları bulunan Semi’de, temel versiyon olarak duyurulan modelin 480 km menzil sunması bekleniyor. Bu modelde 500 kWh’lik bir batarya sistemi kullanılacak. Sistem dahilinde 4680 adet pil hücresi bulunacak.

Aslında 2017 yılında duyurulan Semi’nin 480 ila 800 km aralığında menzil sunacağı belirtilmişti. Bunun için yaklaşık 600 ila 1.000 kWh aralığında bir bataryayla sağlanması bekleniyordu. Ancak Musk’ın açıklamasına göre kapasite beklenenden daha düşük olacak. Yine de Semi için duyurulan menzil seviyelerine, bu bataryayla da ulaşılabilecek gibi görünüyor. Tesla Semi için seri üretimin ise 202 yılında başlaması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>