Tesla tam otonom sürüş için beta sürümünü yayınlayacak

0

Tesla tam otonom sürüş

Tesla tam otonom sürüş teknolojisinin beta sürümü için önümüzdeki haftayı işaret etti. Full Self Driving Beta için geri sayım başladı.

Tesla tam otonom teknolojiye sahip oluyor

Günümüzde otonom sürüş teknolojilerinin birçoğunda sürücüye ihtiyaç duyuluyor. Sürücülerin direksiyonun başında olmaları ve önemli durumlara müdahale etmeleri bekleniyor.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, otonom sürüş teknolojisinin geleceği için önemli bilgiler paylaştı. Musk tarafından duyurulan yeni teknoloji, otonom araç sektörüne yön verecek.

Elon Musk, uzman ve dikkatli sürücü olarak nitelendirdiği kişiler için Full Self Driving’in beta sürümünün yayınlanacağını duyurdu. Otopilot teknolojisinde sürekli olarak iyileştirmeler yapan Tesla, bu güncellemeyle birlikte araçların çevresini 2 değil 4 boyutlu olarak canlandırabileceğini açıkladı.

Önümüzdeki hafta bazı sürücüler için yayınlanacak olan beta sürümü ile sürücüler ev ve işleri arasında tamamen otonom bir şekilde gidebilecek. Musk şu anda geniş çaplı güncelleme için net bir tarih vermedi. Ancak Aralık ayına kadar bu güncelleme tüm sürücüler için yaygınlaşabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>