Tesla ticari hırsızlık için dava açtı

0

Tesla ticari hırsızlık

Tesla ticari hırsızlık iddiasıyla eski çalışanlarına dava açtı. Tesla’nın iddiasına göre eski çalışanlar elde ettikleri gizli bilgileri başka bir şirketle paylaştı.

Tesla ticari hırsızlık için eski çalışanlarını suçluyor

Tesla’nın ismi geliştirdiği teknolojiler ve tanıttığı modeller kadar eski çalışanlarıyla yaşadığı sorunlarla da gündeme geliyor. Daha önce bir Tesla çalışanı hatalı üretilen ve satılan Tesla bataryalarının fotoğrafını paylaşmış ve olay mahkemeye kadar gitmişti. Son olarak Tesla, dört eski çalışanı için ticari hırsızlık iddiasında bulundu. Tesla, bu çalışanlarını şikayet ederek mahkemeye verdi.

Tesla’nın iddialarına göre bu çalışanlar, şirketin gizli bilgilerini Zoox isimli şirketle paylaştı. Özellikle otonom araç teknolojisini kapsayan bu bilgilerin, Zoox’un operasyonları için kullanılacağı iddia edildi.

Üstelik bu ticari hırsızlıktan Zoox’un bilgisi ve yardımı olduğu belirtildi.

İddialara göre bu bilgiler kurumsal değil bireysel e-posta adresleri aracılığıyla paylaşıldı. Zoox tarafından ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>